Jak poprawnie siedzieć przy biurku podczas godzin pracy i nie tylko?
W naszym artykule podpowiadamy jak poprawnie siedzieć przy biurku, podczas spełniania obowiązków pracowniczych czy też podczas rozrywki.
2022-03-07, 14:35

Jak poprawnie siedzieć przy biurku podczas pracy czy rozrywki?

Twoja praca wymaga utrzymywania pozycji siedzącej przez wiele godzin dziennie? A może oddajesz się rozrywką czy hobby siedząc przy stole? Sprawdź jak poprawnie siedzieć przy biurku i dlaczego to ważne.

Praca siedząca przy biurku a nasze zdrowie

Utrzymanie poprawnej postawy podczas siedzenia ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Między innymi dla kręgosłupa czy kończyn dolnych. Z pewnością każdy z Nas zauważył, że podczas siedzenia w pracy czy domu na niewygodnym czy za niskim lub za wysokim krześle możemy odczuwać długotrwałe bóle kręgosłupa, lędźwi czy karku. Jak poprawnie siedzieć przy biurku? Sprawdź nasze porady.

Jak poprawnie siedzieć przy biurku - porady

Po pierwsze, zdecydowanie rekomendujemy inwestycję w wygodny fotel, który posiada funkcje regulacji. Ważna jest wysokość fotela, kąt nachylenia oparcia fotela a także jego odległość od biurka oraz monitora, jeśli go używamy na przykłąd do pracy czy rozrywki. Wskazówki jak poprawnie siedzieć przy biurku i regulować fotel znajdziesz na blogu firmy Ergotest, gdzie serdecznie zapraszamy, by zapoznać się z tematycznymi wpisami dotyczącymi ergonomii pracy.

KONTAKT / AUTOR
Ergotest
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.