Ergonomia pracy w domu - Co powinniśmy wiedzieć?
Sprawdź jak powinna wyglądać prawidłowa ergonomia pracy w domu. Z tego artykułu dowiesz się jak dbać o własne zdrowie podczas pracy w trybie siedzącym.
2020-12-03, 12:19

Co to jest ergonomia pracy w domu?

Aktualna sytuacja na świecie zmusza wielu ludzi do pracy zdalnej w domu. Ergonomia to inaczej wiedza o pracy a konkretnie dostosowanie otoczenia, narzędzi i technologii do naszego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Ergonomia pracy w domu powinna opierać się na odpowiednim bilansie pomiędzy pracą a naszym zdrowiem. Siedzący tryb pracy może okazać się bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia jeśli o siebie nie zadbamy w odpowiedni sposób.

ergonomia pracy w domu

Jak zapobiec szkodliwym skutkom pracy w trybie siedzącym?

Przede wszystkim, aby zachować zdrowy balans powinniśmy w trakcie pracy robić sobie przerwy na krótki spacer i rozruszanie się. Równie pomocne będą tutaj ćwiczenia relaksacyjne, które rozluźnią nasze spięte mięśnie od siedzenia przez długie godziny w jednej pozycji. Warto, również zastosować biurka do pracy stojącej, które wpływają pozytywnie na rytm tętna.

Jak prawidłowo odpocząć po pracy według zasad ergonomii pracy w domu

Poza godzinami pracy bardzo ważne, abyśmy nie odpoczywali siedząc lub leżąc, ponieważ w ten sposób jeszcze bardziej pogłębiamy nasz problem. Powinniśmy mieć jakąś dodatkową aktywność fizyczną w postaci treningu na siłowni, biegania czy po prostu wyjść na dłuższy spacer. Warto również zwrócić uwagę na to co jemy, bo to też bardzo wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Ergonomia pracy w domu, obejmuje, również to co robimy poza pracą.

KONTAKT / AUTOR
Ergotest
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.