Biurko do pracy w pozycji stojącej - zalety
Zastanawiałeś się kiedyś jakie zalety może przynieść Biurko do pracy w pozycji stojącej? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.
2020-10-29, 15:31


Zalety biurka do pracy w pozycji stojącej

Biurko stojące, zwane także biurkiem stojącym, to w zasadzie biurko, które umożliwia wygodne wstawanie podczas pracy. Wiele nowoczesnych wersji jest regulowanych, dzięki czemu można zmieniać wysokość biurka i na przemian siedzieć i stać. Są to biurka z regulacją wysokości lub biurka siedząco-stojące. Chociaż badania są wciąż na wczesnym etapie, wydaje się, że używanie stojącego biurka może mieć imponujące korzyści dla zdrowia. Może również zwiększyć produktywność. Przynajmniej używanie tego typu biurka może częściowo zniwelować szkodliwe skutki zbytniego siedzenia. Stanie zmniejsza ryzyko przyrostu masy ciała i otyłości. Przyrost masy ciała jest ostatecznie spowodowany przyjmowaniem większej ilości kalorii niż spalaniem. Chociaż ćwiczenia są najskuteczniejszym sposobem szybkiego spalania kalorii, po prostu wybór pozycji stojącej zamiast siedzenia może być również korzystny. W rzeczywistości, w porównaniu do popołudnia w siedzącym trybie pracy, wykazano, że taka sama ilość czasu spędzonego w pozycji stojącej spala ponad 170 dodatkowych kalorii . Dlatego biurko do pracy w pozycji stojącej pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy.

Biurko do pracy w pozycji stojącej

Korzystanie ze stojącego biurka może obniżyć poziom cukru we krwi

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej wzrasta poziom cukru we krwi po posiłkach, tym gorsze jest to dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z insulinoopornością lub cukrzycą typu 2. W małym badaniu 10 pracowników biurowych, stojąc przez 180 minut po obiedzie, zmniejszył skok poziomu cukru we krwi o 43% w porównaniu do siedzenia przez ten sam czas Obie grupy wykonały taką samą liczbę kroków, co wskazuje, że mniejszy wzrost był spowodowany staniem, a nie dodatkowymi ruchami fizycznymi w biurze. Więcej informacji znajdziesz na stronie - Biurko do pracy w pozycji stojącej.

KONTAKT / AUTOR
Ergotest
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.